Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Garnki

Garnki indukcyjne to naczynia produkowane specjalnie do wykorzystania na kuchniach indukcyjnych. Warto wybrać garnki dobrej jakości z grubym dnem ferromagnetycznym, dzięki czemu garnek będzie nagrzewał się szybko i równomiernie bez niepotrzebnych strat energii czy przerw w gotowaniu,

garnki do indukcji

.

Dobry garnek indukcyjny powinien być wykonany ze stali nierdzewnej lub stopu odpornego na uderzenia, działanie środków chemicznych i wysokich temperatur. Dziś korzystając z kilkunastoletniego doświadczenia przy pracy z indukcjami pomożemy Ci wybrać dobry zestaw garnków do indukcji bez rujnowania budżetu.

Garnki indukcyjne

to takie, których dno (a najlepiej cała powierzchnia) wykonane jest z metalu ferromagnetycznego. Aby sprawdzić, czy garnki które mamy w szafce nadają się do gotowania na indukcji wystarczy przyłożyć do nich magnes.
Jeśli dno garnka przyciąga magnes i jest zupełnie płaskie (lub ma jedynie wyżłobione logo producenta) to doskonale nadaje się do kuchni indukcyjnej.

Dziś praktycznie wszystkie nowe garnki i patelnie nadają się do płyt indukcyjnych. Zawsze warto jednak upewnić się, czytając oznaczenia na opakowaniu.

Niektóre

garnki krosno

po prostu nie zostaną wykryte przez sensor płyty indukcyjnej jeśli nie zostały stworzone do korzystania na indukcji. Tym samym pole magnetyczne po prostu nie uruchomi się, jeśli garnek jest nieodpowiedni do płyty.
Witryna stworzona na platformie